Tym razem nie iskrzyło (FOTO)

26

Początek okresu przygotowawczego dla Iskry Księginice rozpoczął się udanym spotkaniem ze Spartą Runda, gdzie podopieczni Karola Grolewskiego zremisowali 2:2. Później nie było już tak wesoło. Na własnym terenie niebiescy ulegli Kłosowi Moskorzyn 2:3. Jednak najgorszym spotkaniem do tej pory, o którym zawodnicy chcieliby jak najszybciej zapomnieć było wczorajsze również w Księginicach. Rywalem Iskry był zespół FC Małomice.

Mecz został rozegrany systemem 3 połowy po 30 minut. Sędzią głównym był Piotr Błaszkiewicz z Lubina. W pierwszej odsłonie meczu, zespół gospodarzy wybiegł w składzie: Dryja – Rojek, Grolewski, Wcześniak, Tarnawski, Słonecki, Norbert Kołcz, Mallon, Dybas, Steczek, Gołębiowski. Spotkanie było bardzo wyrównane i oba zespoły miały sporo sytuacji podbramkowych. Dwukrotnie wykorzystali je goście. Po pierwszej tercji było 0:2 dla Małomic.

W drugiej odsłonie sparingowego spotkania, w szeregi Księginic wdarło się dużo chaosu. Zawodnicy nie potrafili się porozumieć na boisku, co bardzo dobrze wykorzystała ekipa gości strzelając kolejne bramki. Iskra 1:5 Małomice. Gospodarze wystąpili w składzie: Dryja – Rojek, Tarnawski, Stołowski, Staszak, Słonecki, N. Kołcz, M. Domasiewicz, Dybas, Mallon, Steczek.

W trzeciej połowie na boisku gospodarze wyszli w składzie: Szymczak – Wcześniak, Tarnawski (Dybas), Stołowski, Staszak, Gołębiowski, Grolewski, N. Kołcz, D. Kołcz, Steczek, Mallon. Spotkanie było pewnego rodzaju walką o przetrwanie. Goście jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce Księginic. Iskra, pod koniec spotkania dostała skrzydeł i zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę. Iskra Księginice 2:7 FC Małomice. Dla gospodarzy strzelali Piotr Mallon oraz Mateusz Steczek.

Tak o meczu mówił Dawid Kołcz, Isrka Księginice. – Oby w lidze było lepiej. Musimy poprawić obronę i przede wszystkim nie możemy się kłócić na boisku. Natomiast Karol Grolewski, trener gospodarzy dodał. – Było za dużo indywidualnych błędów. I oczywiście taktycznie też nie było dobrze. Na boisku było widać, że Małomice przewyższają nas o jeden poziom. Musimy się bardzo przyłożyć, bo dużo pracy przed nami.

W niedzielę podopieczni Karola Grolewskiego zmierzą się z Gromem Gromadzyń w Wielowsi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.