Tym razem byli gospodarzami

31

Na boisku MKS ODRA Ścinawa rozegrane zostały trzy turnieje piłki nożnej. Zawody przeprowadzono w następujących kategoriach: żaków (rocznik 2005 i młodsi), skrzatów (rocznik 2006 i młodsi) i orlików (rocznik 2004 i młodsi).

Drużyny młodzieżowe ze Ścinawskiej Akademii Piłkarskiej ODRA tym razem były gospodarzami turniejów w lidze prowadzonej przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy. Organizatorem piłkarskich zmagań był klub ze Ścinawy.

Pierwszy turniej w kategorii żaków rozpoczął się o godz. 10, uczestniczyło w nim sześć zespołów: AMICO Lubin, CHOJNOWIANKA Chojnów, KS Polkowice, PROCHOWICZANKA Prochowice, ODRA Ścinawa oraz ORLA Wąsosz. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, których zwycięzcy zagrali w finale. Natomiast zespoły z drugich miejsc rywalizowały o najniższy stopień podium.

6. CHOJNOWIANKA Chojnów – miejsce VI.
Najlepszym zawodnikiem ścinawskiej drużyny wybrany został Marcel Nowak.

W kolejnym turnieju rywalizowały skrzaty: BAZALTU Piotrowice, JTS Piasta Jawor, KONFEKSU Legnica oraz ODRY Ścinawa. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, po wszystkich sześciu meczach na poszczególnych miejscach uplasowały się:
1. JTS Piast Jawor – miejsce I,
2. ODRA Ścinawa – miejsce II,
3. KONFEKS Legnica – miejsce III,
4. BAZALT Piotrowice – miejsce IV.
Najlepszym zawodnikiem ODRY wybrany został Gracjan Staroń.

Ostatnie zawody, które odbyły się tego dnia rozegrane zostały w kategorii orlik. Na murawie zmierzyły się zespoły: ODRA Chobienia, ODRA Ścinawa, która wystawiła dwie drużyny, ORLA Wąsosz, POGOŃ Góra, PROCHOWICZANKA Prochowice, SPARTA Parszowice oraz VICTORIA Siciny. Podobnie, jak w turnieju żaków, uczestnicy piłkarskich zmagań podzieleni zostali na dwie grupy, a w finale zmierzyli się ich zwycięzcy. O tym kto wygrał zdecydowały rzuty karne.

8. VICTORIA Siciny – miejsce VIII.
Najlepszym zawodnikiem ścinawskich drużyn wybrany został Jakub Wojciechowski.

Nagrody ufundowane przez MKS ODRA wręczali: prezes ścinawskiego klubu – Krystian Kosztyła oraz wiceprezes Marek Szopa. Każdy zespół otrzymał torbę cukierków, a zwycięzcy wyróżnieni zostali pamiątkowymi pucharami. Dodatkowo, w poszczególnych kategoriach, najlepsi zawodnicy gospodarzy otrzymali statuetki. Zarząd ODRY zadbał także o ciepły poczęstunek dla wszystkich małych piłkarzy i opiekunów drużyn. Grillowana kiełbaska, po wyczerpujących zawodach „miała wzięcie”. Działacze klubu bardzo serdecznie dziękują rodzicom ścinawskich zawodników, którzy przygotowali ciasta i pomogli w obsłudze cateringowej turniejów.