Tylko remis w Chorzowie

190

W przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy przed przerwą zimową KGHM Zagłębie Lubin remisuje na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2:2. Dla lubinian trafiali Kurminowski i Chodyna.

Zagłębie ruszyło od mocnego uderzenie i po rzucie rożnym w 9. minucie Dawid Kurminowski wyprowadził lubinian na prowadzenie. Po strzeleniu bramki Zagłębie cały czas prowadziło grę i stwarzało kolejne sytuacje. Próbowali Buletsa, Dąbrowski czy Ławniczak, ale cały czas dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Kamiński.

Druga połowa to znów mocny początek Zagłębia. Świetne podanie zewnętrzną częścią stopy Wdowiaka wykańcza Kacper Chodyna i było już 2:0. Po zmianach przeprowadzonych przez trenerów coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 78. minucie strzela kontaktową bramkę Michał Feliks, a cztery minuty później pięknym strzałem sprzed pola karnego wyrównuje Letniowski.

„Miedziowi” można powiedzieć zremisowali „wygrany” mecz, ponieważ przez większość spotkania prowadzili grę, jednak cztery minuty spowodowały, że do domu wrócą tylko z jednym punktem. W ostatniej kolejce przed przerwą Zagłębie podejmie u siebie derbowego rywala – Śląska Wrocław. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 20.00.

Ruch: 31. Krzysztof Kamiński – 26. Kacper Michalski (46, 7. Juliusz Letniowski), 2. Konrad Kasolik, 4. Przemysław Szur, 20. Szymon Szymański, 77. Mateusz Bartolewski – 70. Miłosz Kozak (90, 23. Artur Pląskowski), 6. Tomasz Swędrowski, 22. Filip Starzyński (67, 19. Michał Feliks), 13. Łukasz Moneta (61, 18. Dominik Steczyk) – 95. Daniel Szczepan.

Zagłębie: 1. Jasmin Burić – 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (76, 17. Marek Mróz), 20. Marko Poletanović (72, 6. Tomasz Makowski), 77. Mateusz Wdowiak (76, 21. Tomasz Pieńko) – 90. Dawid Kurminowski (90, 11. Arkadiusz Woźniak).