„Tygrysy” na podium

263

455 zawodników reprezentujących barwy 62 klubów rywalizowało w Pucharze Polski w Ju Jitsu Sportowym w Katowicach. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się sportowcy z Klubu Sztuk Walki Tygrys, którzy wywalczyli kilka medali.

Trzecie miejsce w kategorii kat. do 50 kg fighting bez I fazy (do 14 lat) zdobył Gabriel Szewera. Ten sam zawodnik został również sklasyfikowany na 4. pozycji Ne Waza Gi. Na najwyższym stopniu podium stanęła Bernadetta Bęben w kat. pow. 70 kg Ne Waza G do lat 18. Bernadetta był też druga w tej konkurencji w kategorii wiekowej do lat 21.

Wojciech Fejdasz był drugi w kat. do 77 kg fighting system oraz piąty w kat. do 77 kg fighting system (do lat 21). W kat. do 69 kg fighting system zwyciężył Paweł Szewera, który był też drugi w kat. do 69 kg Ne Waza Gi (senior masters).

Klub zachęca adeptów sztuk walk do udziału w treningach. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 16.30–20 w Szkole Podstawowej nr 12 w Lubinie (ul. Szpakowa). Treningi organizowane są dla trzech grup wiekowych: dzieci młodsze, starsze oraz młodzież i dorośli. Dodatkowo tworzona jest grupa dla dziewczyn od 13 lat.