Tydzień w kinie

89

Przedpremierowo polską czarną komedię „Kraj” można od dzisiaj (25 czerwca) obejrzeć w lubińskim kinie Muza.

„Kraj”

Oprócz filmu „Kraj”, który wyświetlany będzie do 1 lipca, przez najbliższy tydzień pokazywane będą produkcje „W jak morderstwo” oraz „Luca”.

W DKF-ie kinomanii obejrzą 30 czerwca film „Nomadland”.

Szczegółowy repertuar oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„W jak morderstwo”

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

W „W jak morderstwo” oglądać możemy plejadę polskich gwiazd. W postać głównej bohaterki – Magdy – wcieliła się Anna Smołowik, komisarza Sikorę zagrał Paweł Domagała. Na ekranie partnerują im: Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Emma Giegżno, Sandra Herbich oraz Jowita Budnik. Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk.

„W jak morderstwo” oparte jest na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule. Autorka jest również współscenarzystką filmu.

„Luca”

Najnowsza animacja studia Disney/Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

„Kraj”

Sześć „dzikich historii”, które łączy jedno – Polska. Każda z nich sprawdzi się jako oddzielna historia, razem stanowią spójną całość. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości.

Za koncept filmu i reżyserię trzech opowieści odpowiada Maciej Ślesicki, autor filmów „Tato” i „Sara”.

Policjant drogówki (Krzysztof Stroiński) postanawia sięgnąć po zgoła radykalne metody, by uspokoić szarżujących kierowców; robotnik (Tomasz Włosok) w trakcie walki o prawa rodzicielskie niespodziewanie gubi swoje dziecko; szef rodzinnej firmy (Marian Dziędziel) oczekuje wyjątkowo nieprzyjemnej wizyty ze skarbówki; kuratorka z galerii sztuki współczesnej dowiaduje się, że na dyrektora instytucji mianowany został jej były kochanek; bezpłodne małżeństwo musi pozbyć się dzikiej lokatorki; sąsiedzi urządzają wojnę na fajerwerki, gdy na jaw wychodzą romanse ich żon…

„Nomadland”

Kobieta po sześćdziesiątce (Frances McDormand) wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek. Film na podstawie książki J. Bruder “Nomadland. W drodze za pracą”. Film zdobył Złotego Lwa dla najlepszego filmu na MFF w Wenecji 2020, Złotą Żabę na festiwalu Camerimage 2020 oraz 2 Złote Globy 2021 (najlepszy dramat i najlepszy reżyser – Chloe Zhao).


POWIĄZANE ARTYKUŁY