Jeszcze przez tydzień, do 17 września, w lubińskim kinie Muza można oglądać filmy „Tenet” i „Pętla”. A dla wielbicieli filmów dokumentalnych gratka – dziś rusza Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity.
„Tenet” to najbardziej wyczekiwana premiera tego roku. Najnowszy film Christophera Nolana („Dunkierka”, „Interstellar”, „Incepcja”) to epicka akcja tocząca się wokół międzynarodowego szpiegostwa, podróży w czasie i ewolucji.
„Pętla” to zaś najnowszy film Patryka Vegi.
Przez trzy najbliższe dni, 11-13 września kino Muza zaprasza też na Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity. Wyświetlone zostaną produkcje: „Jak Bóg szukał Karela”, „Tarantino: bękart kina”, „Ściana cieni”, „Kobieta”, „iHuman” i „Lekcja miłości”. Bilet na jeden film kosztuje 15 zł, zaś karnet na sześć produkcji – 72 zł. Więcej informacji TUTAJ.
W środowy DKF-ie, 16 września, wyświetlona zostanie produkcja „Supernova”.
Szczegółowy repertuar oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.
O filmach:
„Pętla”
Patryk Vega powraca do „Służb Specjalnych” i „Pitbulla” z najnowszym filmem „Pętla”. Pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet.
Vega pozyskał do współpracy nie tylko wszystkich kluczowych uczestników tego procederu, ale również posiada nagrania z ukrytych kamer.
Film od 16. roku życia.
„Tenet”
Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku, czyli najnowszy film Christophera Nolana („Dunkierka”, „Interstellar”, „Incepcja”).
Epicka akcja tocząca się wokół międzynarodowego szpiegostwa, podróży w czasie i ewolucji. Być może o człowieku, który próbuje zapobiec trzeciej wojnie światowej poprzez podróże w czasie i odrodzenie.
„Supernova”
Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas. Film startował w konkursie głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie Bartosza Kruhlika wyróżniono nagrodą za debiut reżyserski.