Od najbliższego piątku, 3 czerwca, w lubińskim kinie Muza będzie można obejrzeć polską komedię romantyczną „Kochaj”.
Polska produkcja będzie wyświetlana do 16 czerwca. Oprócz niej przez najbliższy tydzień, do 9 czerwca będzie pokazywana także „Alicja po drugiej stronie lustra”. Film ten można obejrzeć zarówno w wersji 2D, jak i 3D.
W środowym DKF-ie, 8 czerwca, pokazane zostaną dwa polskie dokumenty: „Łowcy miodu” i „(Nie)obecność”.
W lubińskim kinie Muza wciąż trwa też Wiosna Filmów. Do 9 czerwca w ramach tego projektu wyświetlanych jest osiem filmów: „Chevalier”, „Wojna”, „Subtelność”, „Wszyscy albo nikt”, „Fuocoammare. Ogień na morzu”, „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, „Fair play” i „Dobra żona”.
Szczegóły na temat Wiosny Filmów, a także cały repertuar kina Muza i cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.
O filmach:
„Kochaj”
Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią: „facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca”. Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości, czy to właśnie Jurek jest tym jednym, jedynym… Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor – Krzysztof (Michał Czernecki). Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy – lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu Weronika (Magda Lamparska) i perfekcyjnie zorganizowana gwiazda telewizji Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej.
„Łowcy miodu”
To pierwszy polski pełnometrażowy, wysokobudżetowy film przyrodniczy, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Dokument Krystiana Matyska pełni również ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą? „Łowcy miodu” piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych, skończywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackich.
„(Nie)obecność”
Dokument opowiadający o reżyserze Piotrze Łazarkiewiczu. Piotr Łazarkiewicz żył szybko, zachłannie, jakby podświadomie czuł, że ma mało czasu. Ktoś napisał: „umarł w biegu”. Jego czas był zawsze wypełniony po brzegi, a jednocześnie ci, którzy go znali często podkreślają, że – obcując z nim – mieli poczucie, że zawsze miał dla nich czas. To film opowiedziany z perspektywy jego odejścia, ale nie panegiryk. Piotr był zwyczajny, skromny, nieśmiały, bliski i prawdziwy. Zawsze w skórzanych spodniach, z papierosem w ustach, z długimi włosami, jąkający się, z lekko ironicznym dystansem.
„Alicja po drugiej stronie lustra”
Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie.