„Twierdza Globus” zdobyta! KGHM MKS Zagłębie z ważną wygraną!

959

KGHM MKS Zagłębie Lubin do ligowego klasyku przystąpiło zaledwie trzy dni po wymagającym starciu w Lidze Mistrzyń z Team Esbjerg, ale w szeregach ekipy Bożeny Karkut nie dało się zauważyć większego zmęczenia. Miedziowe grały jak z nut i zdobyły „Twierdze Globus”, jak nazywały swoją halę gospodynie. Mistrzynie Polski przerwały passę ekipy z Lubelszczyzny, a same mogą poszczycić się fenomenalną serią 37. kolejnych ligowych zwycięstw!

Pierwsze akcje po obu stronach parkietu nie przyniosły goli. Po stu sekundach gry wynik spotkania otworzyła Karin Bujnochova, wykorzystując rzut karny. Ta sama zawodniczka pod koniec trzeciej minuty podwoiła prowadzenie swojego zespołu. Niedługo później pierwsze trafienie dla gospodyń zaliczyła Patrycja Noga. Lublinianki na czele z Kingą Achruk i Stelą Posavec skutecznie broniły, ale Słowaczka trafiła po raz kolejny. Dla Zagłębia bramki zdobywała też Aneta Promis. Gospodynie zrewanżowały się celnymi rzutami w wykonaniu Magdy Więckowskiej i Oktawii Płomińskiej. Bujnochova jednak do 11. minuty miała na swoim koncie już pięć trafień, a Miedziowe wygrywały 7:3. Gdy minął pierwszy kwadrans, wicemistrzynie Polski traciły do obrończyń tytuły trzy bramki. W 22. minucie na tablicy wyników było na 9:10. Do przerwy mieliśmy remis po 13.

Po zmianie stron jako pierwsza piłkę w siatce umieściła obrotowa, Joanna Drabik. Błyskawicznie odpowiedziała jednak Magda Balsam. Przyjezdne szybko zdołały odskoczyć na dwie bramki. W kolejnych minutach mogliśmy głównie obserwować pokaz gry defensywnej po obu stronach parkietu. Na kwadrans przed końcem meczu KGHM MKS Zagłębie prowadziło 19:17. Kontakt półtorej minuty później odzyskała paulina Masna, zrywając pajęczynę z bramki gości. Wyrównała Daria Szynkaruk. Korzystny dla mistrzyń Polski wynik odzyskała Bujnochova, która zdobyła tym samym swoją dziesiątą bramkę. W 51. minucie na remis 20:20 trafiła natomiast Michalina Pastuszka. Miedziowe zdołały jednak znów wyjść na prowadzenie. Później podopieczne Bożeny Karkut uzyskały trzybramkową przewagę, a emocje opadły. Ostatecznie KGHM MKS Zagłębie Lubin zwyciężyło 27:23, a  tytuł MVP spotkania trafił do Karin Bujnochovej.

MKS FunFloor Lublin – KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:27 (13:13)

MKS FunFloor: Gawlik (0/7), Wdowiak (16/36 – 44 proc.) – M. Więckowska 5, Balsam 4/1, Achruk 3, Masna 3, Płomińska 2, Tomczyk 2, M. Posavec 2, Szynkaruk 1, Pastuszka 1, Noga 1, D. Więckowska.

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz (1/10 – 10 proc.), Zima (9/24 – 38 proc.) – Bujnochova 10/5, Drabik 6, Matieli 4, Promis 3, Michalak 2, Sala 1, Grzyb, Przywara, Górna, Milojević.