W Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe 23. Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej.
W konkursie wzięło udział 30 uczestników z następujących placówek: Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie, Szkoła Podstawowa w Rudnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Lubinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Lubinie, Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie, Zespół Szkół nr 1 w Lubinie, I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie i Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie.
Jury w składzie, Bożena Król – filolog, instruktor teatralny, Barbara Zgrzebnicka-Papciak, muzyk oraz Marek Urbanowski, logopeda, pedagog, postanowiło nagrodzić:
Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
NAGRODY:
-
ALICJA SMYK – Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie
-
OLIWIA STEFANOWSKA – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie
-
ZESPÓŁ „METANOIA” – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie
WYRÓŻNIENIA:
-
ZOFIA TOKARZ – Szkoła Podstawowa nr 5 w Lubinie
-
KAMIL WOŁOSZYN – Szkoła podstawowa w Rudnej
-
ZESPÓŁ „SIÓDEMECZKI” – Szkoła Podstawowa w Rudnej
-
HANNA TELATYŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 7 w Lubinie
Uczniowie klas: VII–VIII szkoły podstawowej:
NAGRODY:
-
JULIA DYMKOWSKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie
-
RADOSŁAW GÓRZYŃSKI – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie
WYRÓŻNIENIA:
-
MARTYNA WILCZURA – Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie
-
ZOFIA KWACZENKO – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie
Uczniowie szkół ponadpodstawowych:
NAGRODY:
-
MIKOŁAJ STASIAK – Zespół Szkół nr 1 w Lubinie
-
DAWID KRĘŻEL – I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
WYRÓŻNIENIE:
-
MAŁGORZATA PELAK – Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
Osoby nagrodzone i wyróżnione zakwalifikowały się do finału dolnośląskiego 23. Turnieju Słowa, który odbędzie się: dla szkół podstawowych 11 grudnia o godz. 10, dla ponadpodstawowych 12 grudnia o godz. 10 w sali klubowej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ul. Kuźnicza 11-13/I piętro, Wrocław.
Źródło i fot. MDK w Lubinie