Trzy punkty Zagłębia z Górnego Śląska

37

Setne spotkanie na ławce trenerskiej Piotra Stokowca w barwach miedziowych było bardzo udane. KGHM Zagłębie Lubin w wyjazdowej konfrontacji z Ruchem Chorzów pokonało ekipę Waldemara Fornalika, 2:1.

Na stadionie przy ul. Cichej, jako pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się przyjezdni. Miedziowi już w 3. minucie wygrywali 1:0. Ze stałego fragmentu gry, Krzysztof Janus dośrodkował futbolówkę w pole karne. Tam znakomicie odnalazł się w tej sytuacji Łukasz Janoszka, który uderzeniem głową posłał piłkę do siatki Kamila Lecha. Pięć minut później gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, po której ofiarne podanie Łukasza Surmy przyjął wbiegający w pole karne Jarosław Niezgoda i było 1:1. Do przerwy utrzymał się właśnie taki wynik.

W drugich 45. minutach, ekipa Piotra Stokowca była zespołem zdecydowanie lepszym. Zagłębie wyprowadzało częste kontry, które coraz bardziej zbliżały je do ponownego prowadzenia. Stało się! W 62. minucie pojedynku, jeden z zawodników Chorzowa dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości, wapno! Na bramkę stały fragment gry zamienił Krzysztof Janus. Miedziowi w 11 serii spotkań pokonali podopiecznych Waldemara Fornalika 2:1 i umocnili się w czubie tabeli.

– W przerwie padło kilka męskich słów, bo pierwsza połowa była słaba. W drugiej połowie przyniosło to konkretny rezultat w postaci zwycięstwa – podkreśla Łukasz Janoszka, pomocnik KGHM Zagłębia Lubin.

Bramki: Jarosław Niezgoda 8 – Łukasz Janoszka 3, Krzysztof Janus 63 (k)

Ruch: 1. Kamil Lech – 15. Martin Konczkowski, 2. Mateusz Cichocki, 23. Paweł Oleksy, 13. Łukasz Moneta – 27. Kamil Mazek, 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk (67, 37. Bartosz Nowak), 10. Patryk Lipski, 20. Piotr Ćwielong (82, 90. Eduards Višņakovs) – 11. Jarosław Niezgoda (64, 9. Jakub Arak).

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra – 7. Krzysztof Janus, 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 14. Łukasz Janoszka (79, 21. Adam Buksa) – 13. Martin Nešpor (46, 17. Adrian Rakowski), 27. Michal Papadopulos (72, 9. Arkadiusz Woźniak).

żółte kartki: Ćwielong – Guldan, Janoszka.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

widzów: 5781.