Trzy punkty dla Cuprum Lubin

55

Dziewiąta seria spotkań PlusLigi, dla podopiecznych Gheorghe Cretu zakończyła się zwycięstwem nad AZS Politechniką Warszawską 3:1. Komplet punktów na koncie lubinian, choć początek meczu, to bardzo dobry występ zawodników ze stolicy Polski.

20161119-pa3_0967
MVP meczu Łukasz Kaczmarek (Fot. Paweł Andrachiewicz)

Początek pierwszego seta nie układał się po myśli gospodarzy. Zbytnie rozluźnienie w szeregach Cuprum wykorzystał Guillaume Samica i przyczynił się do rezultatu 3:0 dla AZS Politechniki Warszawskiej. Gheorghe Cretu poprosił o czas. Wskazówki okazały się trafne, gdyż lubinianie zaczęli odrabiać straty, a nawet zdobyli asa serwisowego, autorstwa Łukasza Kaczmarka. Niestety dla miejscowych, to przyjezdni lepiej radzili sobie w tej części meczu i wygrali 25:21.

Drugi set, to z początku seria błędów własnych gospodarzy, co dało rezultat 5:1 dla ekipy Jakuba Bednaruka. Na gospodarzy taki stan rzeczy podziałał bardzo motywująco i odrobili straty, a pierwsze prowadzenie w tej części meczu przy stanie 14:13 dał Łukasz Kaczmarek. Lubinianie grali zdecydowanie lepiej. Ostatni punkt dla lubinian zdobył Dawid Gunia. Lubin wygrał 25:19.

Piotr Hain otworzył wynik trzeciego seta, wybornym asem serwisowym. Podopieczni Gheorghe Cretu odrzucili rywali od siatki, prezentując znakomity blok i atakując Politechnikę z każdej pozycji. Skuteczność Cuprum Lubin i wykorzystanie błędów własnych gości, dało gospodarzom rezultat 25:19.

W czwartej części spotkania, od samego początku lubinianie narzucali swój rytm gry. Skuteczne ataki dały szybko rezultat 6:1. Koniec seta, to skuteczne szarże ze skrzydeł które przyniosły znakomity rezultat w postaci zwycięstwa Cuprum 25:15 i w całym meczu 3:1.

Cuprum Lubin: Malinowski, Kaczmarek, Pupart, Michalski, Gorzkiewicz, Boehme, Taht, Gunia, Koumentakis, Grobelny, Hain, Łomacz, Libero: Rusek, Kryś

Onico AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Smoliński, Zagumny, Halaba, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Świrydowicz, Firlej, Kwolek, Mikołajczak, Libero: Olenderek, Gruszczyński