Trzecie zwycięstwo szczypiornistek

16

W spotkaniu 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zanotowały zwycięstwo nad zespołem Ruchu Chorzów. Miedziowe pokonały pewnie swoje rywalki 29:24 (17:11).

Gospodynie z Chorzowa prowadziły tylko na początku spotkania. W 5. minucie było 3:1 dla Ruchu. Później warunki gry dyktowały już zawodniczki Zagłębia. Przez ostatnie dziewięć minut pierwszej połowy Ruch rzucił tylko jedną bramkę, miedziowe odpowiedziały pięcioma trafieniami i do przerwy wygrywały 17:11.

W drugiej połowie na parkiecie błyszczały Karolina Semeniuk-Olchawa i Jelena Bader. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania niebieskie mogły jeszcze mieć nadzieję na korzystny wynik. W 51. minucie na tablicy wyników było 22:25, jednak do końcowej syreny lubinianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężając różnicą pięciu trafień.

KPR Ruch Chorzów – KGHM Metraco Zagłebie Lubin 24:29 (11:17)

Ruch: Wąż, Montowska, Kozieł – Pieniowska 2, Kempa, Lesik 6, Migała 3, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak, Sadowska 5, Ważna 3, Malec, Jovović 4.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Załęczna 2, Tracz 1, Pałgan 2, Bader 7, Semeniuk-Olchawa 6, Obrusiewicz 2, Paluch 2, Jelić 3, Jochymek 1, Pielsz 3.