Trzecia wygrana Zagłębia z rzędu!

372

W poniedziałkowy wieczór Zagłębie Lubin odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Radomiak Radom 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damjan Bohar.

Od pierwszych minut „Miedziowi” zepchnęli do defensywy gospodarzy i stwarzali kolejne okazje do strzelenia bramki. Świetnie w środku pola operowali Poletanović i Łakomy, a z przodu szalało trio Pieńko-Bohar-Kurminowski. Ten ostatni był bardzo blisko strzelenia gola po ładnej akcji, jednak piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Radomiaka. W 33. minucie meczu do rzutu wolnego przed polem karnym podszedł Damjan Bohar i pięknym strzałem zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie.

Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana i momentami to Radomiak przzejmował inicjatywę, jednak na posterunku był Dioudis. Miedziowi skupili się na kontratakach i w ten sposób próbowali podwyższyć prowadzenie, jednak nie udało się tego uczynić do końca spotkania. Po tym zwycięstwie „Miedziowi” mają już trzy wygrane z rzędu i pną się w kierunku środka ligowej tabeli.

W następnej kolejce Zagłębie podejmie na własnej murawie Pogoń Szczecin. Mecz z Portowcami rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30.

Radomiak: 1. Gabriel Kobylak – 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 92. Mike Cestor, 33. Dawid Abramowicz – 7. Lisandro Semedo (64, 70. Frank Castañeda), 10. Roberto Alves (84, 90. Jakub Nowakowski), 77. Chrístos Dónis (64, 2. Thabo Cele), 80. Berto Cayarga, 20. Luís Machado (84, 18. Krystian Okoniewski) – 17. Leonardo Rocha.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (67, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (78, 18. Filip Starzyński), 39. Damjan Bohar (77, 7. Saša Živec) – 90. Dawid Kurminowski (68, 15. Martin Doležal).