Trzeci sparing, trzecia wygrana

576

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zanotowały trzecie zwycięstwo w trzecim meczu sparingowym, rozegranym w ramach przygotowań do nowego sezonu ORLEN Superligi Kobiet. Mistrzynie Polski po raz drugi w okresie przygotowawczym pokonały MKS PR Urbis Gniezno 31:24.

Lubinianki w dwóch wcześniejszych spotkaniach pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 36:29, Urbis w Gnieźnie 38:28 oraz na własnym parkiecie 31:24.

Mistrzynie Polski, które grały w okrojonym składzie po raz kolejny pokazały piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Formę potwierdziła cała drużyna, a w szczególności Daria Michalak, Karin Bujnochova i Adrianna Górna. To właśnie te zawodniczki wpisały się na listę strzelców łącznie 17 razy i najczęściej nękały defensywę rywalek.

Początek meczu był wyrównany, jednak z biegiem czasu Miedziowe zaczęły budować przewagę i do przerwy prowadziły 15:11. W drugiej połowie przewaga Zagłębia zaczęła jeszcze rosnąć, ale kwadrans przed zakończeniem spotkania zespół z Gniezna zdobył kontaktową bramkę – 20:19. Ostatnie piętnaście minut to już zdecydowana przewaga Mistrzyń Polski, które zwyciężyły 31:24.

MKS Zagłębie Lubin – MKS PR URBIS Gniezno 31:24 (15:11)

Bramki dla Zagłębia: Grzyb 1, Jureńczyk 2, Zych 1, Bujnochowa 6, Michalak 5, Górna 6, Matieli 4, Pankowska 1, Przywara 3, Milojević 2.