Trzeci sparing szczypiornistów MKS Zagłębia Lubin

46

Na parkiecie sali gimnastycznej przy ul. Norwida, podopieczni Bartosza Jaszki i Jarosława Hipnera podejmowali Chrobrego Głogów. Sąsiedzi zza między w regulaminowym czasie gry pokonali miedziowych szczypiornistów 24:22, a dogrywkę zakończyli jednobramkowym zwycięstwem 26:27.

Przede wszystkim w spotkaniu cieszy fakt, że każdy z zawodników miał szansę na wykazanie się. Między słupkami oglądaliśmy Patryka Małeckiego i Jakuba Skrzyniarza. Wynik otworzył rozgrywający Chrobrego Głogów, Adam Babicz. Dla Zagłębia jako pierwszy bramkę rzucił rozgrywający Paweł Dudkowski. Goście po dwóch celnych trafieniach Adama Babicza wyszli na prowadzenie 1:3. Ekipa Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera goniła wynik, ale do przerwy przyjezdni prowadzili 10:11. Jakub Moryń i Mikołaj Kupiec po wznowieniu spotkania dali ekipie gospodarzy pierwsze w meczu prowadzenie. Dobre zawody rozegrał Marek Marciniak, który zdobył 3 bramki. W regulaminowym czasie gry, Zagłębie przegrało z Głogowem 22:24. Zespoły zdecydowały się na dziesięciominutową dogrywkę, w której jednym trafieniem wygrała ekipa Jarosława Cieślikowskiego.

– Takie sparingi są po to, aby zwodnicy się zaprezentowali, a także, abyśmy zobaczyć w jakim jesteśmy miejscu. Pograli praktycznie wszyscy i najważniejsze, że bez urazów. Pokazało nam również, że dużo pracy przed nami – komentuje Bartłomiej Jaszka, trener MKS Zagłębia Lubin.

– Czy to sparing, czy to mecz ligowy, w derowych konfrontacjach z Zagłębiem dajemy z siebie wszystko. Wygraliśmy w regulaminowym czasie, choć wynik nie był taki istotny, bo mieliśmy do przećwiczenia swoje warianty – dodaje Adam Babicz, rozgrywający Chrobrego Głogów.

Dla obu ekip był to mecz kontrolny numer trzy. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera w pierwszym swoim sparingu wygrali w Kaliszu z MKS-em 23:22, a dzień później ulegli Pogoni Szczecin 21:25.

MKS Zagłębie Lubin: Patryk Małecki, Michał Stankiewicz (1), Maciej Tukaj (2), Łukasz Kużdeba (2), Przemysław Mrozowicz (1), Krzysztof Pawlaczyk (3), Stanisław Gębala (1), Mikołaj Szymyślik, Marcel Sroczyk (2), Jakub Dziubiński, Tomasz Pietruszko, Marek Marciniak (3), Jakub Skrzyniarz, Jakub Moryń (6), Mikołaj Kupiec (4), Paweł Dudkowski (1).