Na bezpłatne warsztaty animacji w stylu anime oraz warsztaty pisarskie zaprasza Lubiński Klub Fantastyki „Ostatnie Przymierze”. Część z nich przeznaczona jest dla dorosłych, część dla dzieci i młodzieży. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w piątek. Trwają zapisy chętnych.
O bezpłatnych warsztatach pisarskich w ramach projektu Copperpunk już pisaliśmy. Część z nich się odbyła, część jeszcze przed nami. Są one organizowane dzięki temu, że Klub „Ostatnie Przymierze” pozyskał dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Dla wszystkich zainteresowanych udział w nich jest bezpłatny. Do końca grudnia zaplanowano w sumie jeszcze siedem spotkań.
– Najbliższe warsztaty – w ten piątek (22 listopada) – będą poświęcone światotworzeniu i poprowadzi je Krzysztof M. Maj, teoretyk narracji fantastycznych i światotwórczych, groznawca naukowo zajmujący się tą tematyką na AGH w Krakowie – informuje Kamil Stefaniak z Lubińskiego Klubu Fantastyki „Ostatnie Przymierze”. – W sobotę, 30 listopada, odwiedzi nas Daniel Gizicki, scenarzysta komiksowy i projektant gier, który poprowadzi warsztaty na temat struktury trzyaktowej oraz ekspozycji bohaterów. W trzy pierwsze grudniowe czwartki (5, 12, 19 grudnia) swoją wiedzą podzieli się z nami Weronika Dobrzyniecka, mieszkająca w Lubinie autorka (którą możecie kojarzyć z innej roli, jako współorganizatorkę LubinKonu). Opowie nam o wrażliwości emocjonalnej bohaterów, genezie ich oraz świata przedstawionego, a także o tym, jak promować swoją twórczość – dodaje.
Klub „Ostatnie Przymierze” przygotował też propozycję dla młodszych osób, czyli warsztaty literacko-teatralne, które poprowadzi Magadalena Zarębska, autorka książek dla dzieci.
Wszystkie warsztaty odbędą się w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Aby wziąć w nich udział, trzeba się zapisać poprzez stronę: www.lkfop.pl/copperpunk
Poniżej szczegółowy harmonogram warsztatów:
– „Warsztat światotwórczy” (od 15 lat) – 22 listopada
– „Trzyaktowa struktura” (od 15 lat) – 30 listopada
– „Sposoby ekspozycji bohaterów” (od 15 lat) – 30 listopada
– „Wrażliwość emocjonalna bohatera” (od 12 lat) – 5 grudnia
– „Geneza bohatera i świata przedstawionego” (od 12 lat) – 12 grudnia
– „Opowiem ci swoją bajkę” – warsztaty literacko-teatralne dla dzieci (6-12 lat) – 15 grudnia
– „Jak promować swoją twórczość” (od 12 lat) – 19 grudnia
Nie tylko w warsztatach pisarskich można wziąć udział. W najbliższą sobotę, 23 listopada, rozpocznie się również cykl warsztatów animacji w stylu anime.
Warsztaty wprowadzą nas za kulisy świata japońskiej animacji. Poznamy sposoby tworzenia animowanych filmów rysunkowych, poznamy różnicę między zachodnim a wschodnim podejściem do animowania, dowiemy się kim jest gengaman oraz sami spróbujemy tchnąć życie w wymyślone przez siebie postaci na kartce papieru
– czytamy w opisie wydarzenia.
W sumie odbędą się trzy spotkania: 23 listopada oraz 7 i 14 grudnia, w dwóch grupach wiekowych: do 16 lat oraz od 16 lat wzwyż. A poprowadzi je profesjonalny ilustrator i animator z ZANIM Studio – Hatsuraikun.
Warsztaty będą się odbywać w sali Błękitnej w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Udział w nich jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zapisać poprzez stronę: www.lkfop.pl/anime
Odbywają się one w ramach projektu „Kino fantastycznej kreski”, który sfinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Więcej informacji o warsztatach anime można znaleźć TUTAJ.