Trawczyńska: Dyktowałyśmy warunki gry

46

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin po raz kolejny pokazały klasę i zwyciężyły na piekielnie ciężkim terenie w Koszalinie. Miedziowe wygrywały niemal całe spotkanie i pokonały ostatecznie Energę AZS 19:17, prowadząc do przerwy do 9:8. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli, notując piętnaste zwycięstwo w 16-tym meczu sezonu!

Na parkiecie zmierzyły się ze sobą trzecia i pierwsza drużyna rozgrywek, walki nie brakowało – To był zdecydowanie jeden z cięższych meczów w obecnym sezonie. Wiedziałyśmy o przeciwniku wszystko, lecz nie ustrzegłyśmy się błędów. Początek spotkania należał do nerwowych po obu stronach i co chwilę sędziowie musieli upominać zarówno nas, jak i przeciwniczki. W drugiej połowie dołączyły się bramkarki, ale wynik niemal do samego końca był sprawą otwartą – mówi Zuzanna Ważna, obrotowa Metraco Zagłębia Lubin.

Mecz z Koszalinie był typowym meczem obrony. To właśnie defensywa okazała się kluczem do zwycięstwa – Grałyśmy twardo w obronie i dyktowałyśmy warunki gry zespołowi z Koszalina. Nieco problemów miałyśmy w ataku pozycyjnym, jednak to właśnie defensywa dała nam zwycięstwo. Bardzo się cieszymy z wygranej, tym bardziej, że Koszalin to bardzo ciężki teren – podsumowała Małgorzata Trawczyńska.