To był sezon Zagłębia!

545

30 meczów i 30 zwycięstw. Mistrzostwo i Puchar Polski – to był sezon Zagłębia Lubin, to była pełna dominacja Miedziowych!

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Piotrcovią 35:23, szczypiornistki MKS Zagłębia Lubin zapewniły sobie czwarty w historii klubu, a trzeci z rzędu tytuł mistrzyń Polski. Taką mistrzowską serią Miedziowe mogą pochwalić się jako trzeci klub w polskiej żeńskiej piłce ręcznej – KPR Ruchu Chorzów i MKS FunFloor Lublin.

W minionym sezonie Miedziowe nie miały sobie równych. Dość powiedzieć, że z rozegranych dotychczas 28 meczów wygrały wszystkie 28, dzięki czemu mistrzostwo zapewniły sobie aż pięć serii przed końcem zmagań – dokładnie na półmetku rywalizacji w grupie mistrzowskiej.

– Kłaniam się nisko mojemu zespołowi za to, jak walczył do końca. Dziewczyny niesamowicie motywowały się, żeby zakończyć ten sezon w kompletem zwycięstw. Dziękuję Prezesowi Witoldowi Kuleszy za znakomite warunki, jakie nam stworzył do pracy i wszystkim ludziom związanym z naszym Klubem oraz oczywiście kibicom, którzy wspierali nas przez cały sezon – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Do tej znakomitej serii mistrzowskiej doszły dwa zwycięstwa w dwóch meczach Orlen Pucharu Polski. Lubianki do mistrzostwa Polski dołożyły także krajowy Puchar i uwieńczyły fenomenalny sezon z podwójną koroną! MKS Zagłębie Lubin S.A. może też poszczycić się największą frekwencją w PGNiG Superlidze Kobiet. 

– Jesteśmy najlepsi w Polsce i nie przemawia przeze mnie wybujała duma, ale takie są fakty. Odnieśliśmy w tym sezonie trzydzieści zwycięstw z rzędu, to znakomity, fenomenalny wręcz wynik. Wielkie gratulacje dla dziewczyn i całego sztabu szkoleniowego – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

To druga taka sytuacja w historii żeńskiej sekcji piłki ręcznej. Z podwójną koroną Zagłębie kończyło sezon także w 2021 roku. Łącznie Miedziowe mają na swoim koncie aż 21 medali Mistrzostw Polski, w tym cztery złote, 13 srebrnych i cztery brązowe, a do tego Pucharów Polski. To czyni drużynę jedną z najbardziej utytułowanych w kraju oraz całej Europie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY