The Cyborgs najlepsi (FOTO)

26

W sobotę Lubin stał się stolicą Amatorskich Rozgrywek Piłkarskich Playarena. Do naszego miasta zawitały 32 zespoły reprezentujące blisko dwadzieścia najlepszych miast z południowej części Polski. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna The Cyborgs z Rudy Śląskiej, która w finale pokonała ubiegłorocznego Mistrza Polski – Spartana Leśnica.

Lubin był pierwszym miastem, które podjęło się organizacji turnieju półfinałowego o Mistrzostwo Polski i zarazem Mistrzostwa Regionu Południe. Na ten pomysł wpadło wąskie grono lokalnych Ambasadorów.

– Przez bardzo długi czas zastanawialiśmy się, czy damy radę zorganizować ten turniej. Decyzje jednak podjęliśmy jednogłośnie i postanowiliśmy zgłosić naszą kandydaturę – mówi Adam Michalik. Nasza propozycja pokonała wiele innych miast tylko dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi środowiskami. Dlatego chcielibyśmy podziękować wszystkich, którzy udzielili nam pomocy – dodaje inny Ambasador z Lubina, Bartosz Sawicki.

Po ogłoszeniu decyzji, że to właśnie Lubin stanie przed arcytrudnym zadaniem zorganizowania zawodów wśród lubińskich zawodników Playarena zapanowała euforia. Jednak równie szybko wszyscy zabrali się do pracy. Efektem tego był sobotni turniej, który wspólnie organizowało przeszło 20 osób z Lubina oraz władz Playarena.

W turnieju udział wzięły najlepsze zespoły Regionu Południe z takich miast jak: Wrocław, Lubin, Ruda Śląska, Opole, Chorzów, Bytom, Kraków, Krotoszyn, Olkusz, Jastrzębie-Zdrój, Chroberz, Katowice, Siemianowice Śląskie, Kielce, Zabrze, Sieradz, Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra, Nysa. Rywalizacja w grupach wyłoniła 16 drużyn, które pojadą 27 i 28 sierpnia na Finały Rozgrywek Playarena we Wrocławiu. Niestety żadnej z trzech lubińskich zespołów nie udało się przebrnąć fazy grupowej co oznacza, że w ogólnopolskim turnieju Lubin nie będzie miał żadnego reprezentanta.

Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna The Cyborgs, która po ciekawej końcówce meczu pokonała Spartana Leśnica 3:2. Trzecie miejsce zajęła ekipa TB Wrocław.

– Trochę więcej spodziewaliśmy się po naszych lubińskich zespołach, lecz niestety takie jest życie, że nie zawsze się udaje. Cieszę się jednak, że turniej wygrała bardzo fajna ekipa z Rudy Śląskiej, która zasłużyła na to zarówno na boisku jak i poza nim – podsumowuje Ambasador Lubińskich Rozgrywek, Artur Milczarek.

Teraz przed najlepszymi drużynami z Południa Polski czeka już tylko turniej finałowy o Mistrzostwo Polski PLAYARENA CUP, który odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia we Wrocławiu.