Istotne zmiany na ulicy Hutniczej. Dotychczasowy pas ruchu przeznaczony wyłącznie dla busów i autobusów został zlikwidowany. W jego miejsce powstał dodatkowy pas, którym mogą teraz jeździć wszyscy zmotoryzowani.
– Istnienie pasa bus w tym miejscu było nieuzasadnione. Ruch autobusów nie jest tam wzmożony i nie utrudnia przejazdu samochodów, by musiał być oddzielny pas ruchu – informuje Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu.
Remont wykonano po obu stronach jezdni, od skrzyżowania ulic Hutniczej z ul. Wójta Henryka do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II. Prace polegały na zmianie oznakowania pionowego i poziomego, co pozwala na korzystanie z zewnętrznych pasów ruchu wszystkim kierowcom.





