Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

123

Każda osoba, która nie ukończyła 18 roku życia, może skorzystać z pomocy psychologicznej i wsparcia, dzwoniąc pod bezpłatny i całodobowy numer 116 111. To anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, które doświadczyły różnych form przemocy. Profesjonalnie przygotowani psychologowie i pedagodzy bezpłatnie pomagają małoletnim, borykającym się z różnymi problemami.

Fot. Pixabay

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 12 lat prowadzi telefon zaufania 116 111 dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, które nie potrafią uporać się z wieloma problemami. Osoby, które korzystają z podanego numeru, pozostają całkowicie anonimowe chyba, że znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Wówczas o zdarzeniu informowane są odpowiednie służby, które priorytetowo reagują w przypadku każdej informacji.

– Taka forma działania pozwala osobom dotkniętym przemocy na swobodną wypowiedź i jednocześnie fachowe wsparcie przez doskonale wykwalifikowanych psychologów i pedagogów. Osoby, które decydują się za wykonanie telefonu nie tylko mogą porozmawiać o wszystkim co dzieje się w ich otoczeniu, co sprawia im kłopoty, czego nie potrafią zrozumieć, ale mogą informować o przestępstwach dokonywanych na ich szkodę, o dyskryminacji, o swoich uczuciach i kontaktach z rodzicami – podkreśla asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

I tutaj ważna wiadomość do młodzieży potrzebującej wsparcia – jeśli nie możesz zadzwonić, nie możesz znaleźć miejsca, które zapewni ci dyskrecję – wyślij SMS. Konsultanci w miarę możliwości postarają się o jak najszybszy kontakt.

Infolinia nie jest miejscem, gdzie podaje się gotowe rozwiązania problemów, ale miejscem szukania możliwych rozwiązań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu.

Numer telefonu 116 111 jest czynny całą dobę przez wszystkie dni tygodnia.

Źródło: KPP Lubin


POWIĄZANE ARTYKUŁY