Te targi kierują szczególnie do młodych

1149

To będą wyjątkowe targi, bo organizowane na bardzo dużą skalę. Weźmie w nich udział ponad 50 pracodawców i firm szkoleniowych – Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie zapraszają mieszkańców całego regionu do udziału w Regionalnych Targach Pracy i Edukacji. Szczególne zaproszenie kierują tutaj do młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę na lokalnym rynku pracy.

Fot. Pixabay

Targi odbędą się w najbliższy piątek (2 czerwca) w hali sportowej przy ulicy Składowej 1 w godzinach od 9.00 do 15.00. Lista pracodawców, którzy zaprezentują się na targach, jest już zamknięta.

– Mamy ponad 50 firm, więc warto przyjść i zapoznać się z ich ofertą. Nasza oferta w dużej mierze skierowana jest do uczniów, absolwentów, studentów, pracowników i bezrobotnych. Hala sportowa jest na tyle obszerna, że każdy z pracodawców będzie mógł rozłożyć swoje stoisko, rozwiesić plakaty z ofertą, rozstawić stoliki, gdzie będzie można usiąść, porozmawiać z przedstawicielem danej firmy, dowiedzieć się o warunki pracy i oczywiście poznać proponowane wynagrodzenie – informuje Marta Wisłocka, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Marta Wisłocka, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź

Wśród pracodawców są zarówno firmy z naszego miasta, jak i z całego regionu. – Jest KGHM ze swoimi spółkami, są firmy regionalne, takie jak Koleje Dolnośląskie, jest McDonald’s, Dino i wiele innych firm oferujących pracę już dla młodzieży. Dlatego te targi kierujemy przede wszystkim do młodych ludzi, nie wykluczając oczywiście osób, które już pracują, ale chciałyby tę pracę zmienić. Liczymy, że młodzież ze wszystkich okolicznych powiatów pojawi się na targach i zapozna się z ofertą, jaką oferuje im rynek. To pozwoli im zaplanować swoją przyszłość – uzupełnia Piotr Karawan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Te targi mają też na celu przybliżenie osobom poszukującym pracy realiów rynku w naszym regionie.

– Nie przypadkowo termin targów pracy zbiega się z zakończeniem roku szkolnego. Z doświadczenia wiemy bowiem, że w targach pracy w większości biorą udział osoby młode: absolwenci szkół średnich oraz absolwenci szkół wyższych. Dodatkowo tego dnia odbędą się też warsztaty dla klas ósmych oraz dla absolwentów szkół średnich i zawodowych. Poprowadzą je doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie – podsumowuje Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Honorowy patronat nad Regionalnymi Targami Pracy i Edukacji objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, a patronat – Starostwo Powiatowe w Lubinie oraz KGHM Polska Miedź.

Lista wystawców, którzy pojawią się na targach dostępna jest TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY