W trakcie wielomiesięcznych przygotowań organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby podczas ostatnich targów osoby poszukujące zatrudnienia, mogły w miłej atmosferze nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami. Targi okazały się znakomitym sposobem aktywnego poszukiwania pracy, a także okazją do poznania wzajemnych potrzeb pracodawców i osób poszukujących pracy. Już po raz ósmy odbyły się Lubińskie Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Patronat honorowy nad projektem objął starosta lubiński Adam Myrda.
Głównym celem przyświecającym Lubińskim Targom Pracy była pomoc osobom bezrobotnym w znalezieniu zatrudnienia oraz umożliwienie pracodawcom pozyskania odpowiednich kandydatów do pracy. Ten został zrealizowany, gdyż 21 z 31 pracodawców znalazło odpowiednich pracowników, a kilkoro z nich prowadzi dalszy etap rekrutacji.
W tym roku bardzo zależało nam, aby do udziału w targach zaprosić pracodawców z różnych branż, tak aby każdy poszukujący zatrudnienia mógł znaleźć oferty pracy zgodne z jego kwalifikacjami i zainteresowaniami. Udział w tegorocznych targach zgłosiło 53 wystawców, w tym 31 pracodawców. Liczba ta z roku na rok rośnie, co wyraża pozytywny stosunek i wzrost zainteresowania organizowanymi targami.
Pracodawcy oferowali pracę w różnych zawodach, tj. spawacze, sprzedawcy, operatorzy urządzeń produkcyjnych i maszyn podziemnych, dietetycy, trenerzy fitness, pracownicy ogólnobudowlani, przedstawiciele handlowi, doradcy inwestycyjni, mechanicy, kierowcy, magazynierzy, lektorzy języków obcych, graficy, informatycy, specjaliści ds. automatyki i elektroniki. Ponadto zainteresowani służbą w policji, czy w wojsku mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat pozyskania zatrudnienia w tychże instytucjach.
Na targach nie mogło zabraknąć instytucji związanych z rynkiem pracy oraz instytucji szkoleniowych, które zaprezentowały swoje oferty szkoleniowe, służące podniesieniu kwalifikacji osób szukających pracy.
W tym roku postanowiliśmy zaprosić i jednocześnie popularyzować osoby, które założyły własne firmy dzięki otrzymanym z funduszu pracy środkom na podjęcie działalności gospodarczej. Dzięki temu osoby zamierzające podjąć własną działalność mogły skonsultować się z tymi którzy już tego dokonali.
Podczas targów istniała również możliwość porozmawiania z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie, którzy przez cały dzień służyli radą i wsparciem. Każda chętna osoba mogła skorzystać z pomocy w sporządzeniu swojego CV, skonsultować się z doradcą zawodowym, dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy dostępnych w urzędzie, a także zapoznać się z formami pomocy dla osób bezrobotnych.
Organizatorom bardzo zależało, aby informacja o organizowanych targach dotarła do wszystkich zainteresowanych. Nasze materiały reklamowe umieściliśmy wszędzie tam, gdzie mogły przemieszczać się osoby poszukujące pracy. W akcję rozdawania ulotek i plakatowania osiedli mieszkaniowych, marketów oraz autobusów miejskich zaangażowali się sami urzędnicy, którzy starali się w bezpośrednim kontakcie dotrzeć do zainteresowanych osób, chętnie udzielając informacji o organizowanym przedsięwzięciu i korzyściach płynących z uczestnictwa w nim.
Ósma edycja zakończyła się organizacyjnym sukcesem. Dzięki pozytywnym opiniom uczestników tegorocznych targów jesteśmy przekonani, że Lubińskie Targi Pracy są potrzebnym i oczekiwanym przedsięwzięciem. Tylko podczas minionej edycji pracodawcy przyjęli prawie 500 dokumentów aplikacyjnych od kandydatów do pracy. Wierzymy, że idea targów nie tylko przybliża wzajemne oczekiwania pracodawców i osób poszukujących pracy, ale także inspiruje do polepszenia sytuacji na lokalnym rynku pracy.
To cykliczne wydarzenie to znakomita okazja do spotkania pracodawców z osobami poszukującymi pracy. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych targach pracy.