Tanecznie powitali wiosnę

1838

Seniorzy z Lubina i okolic w tym roku dość nietypowo powitali wiosnę, bo tanecznie i na sportowo. W hali widowiskowo-sportowej bawili się dziś rano, pod okiem instruktora ćwicząc zumbę.

– Chcielibyśmy się trochę poruszać, bo seniorzy uwielbiają ruch, uwielbiają tańce. Wszystkie zabawy, jakie organizujemy, cieszą się u nas ogromną popularnością i pomyśleliśmy, że w taki sposób – ruchowo i tanecznie – po raz pierwszy powitamy wiosnę. Mam nadzieję, że nie będzie to ostatni raz, że w przyszłym roku również będziemy w ten sposób witać wiosnę – uśmiecha się Krystyna Miter, przewodnicząca zarządu rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych w Lubinie, który zorganizował to wydarzenie.

Na taneczne witanie wiosny zaproszono około 100 seniorów. Każdy został wyposażony w butelkę wody i koszulkę. Najpierw była rozgrzewka, a potem tańce z elementami zumby. Wszystkie ćwiczenia zostały dostosowane do wieku i kondycji seniorów, tak by każdy mógł wziąć w nich udział.

Do ćwiczących seniorów przyłączyła się przewodnicząca rady powiatu lubińskiego Jadwiga Musiał.

– Wiosnę można witać na różne sposoby i właśnie stąd dzisiaj to spotkanie. Dosyć duża grupa ludzi zareagowała na zaproszenie, żeby właśnie w taki sposób na sportowo przywitać wiosnę – mówi Jadwiga Musiał, dodając, że seniorzy z powiatu lubińskiego są bardzo aktywni i każdego roku organizują sporo wydarzeń i wielu biorą udział. – Zawsze wspieramy naszych seniorów. To akurat jest inicjatywa pań, które są bardzo aktywne. Dziś będziemy razem tańczyć zumbę – uśmiecha się przewodnicząca rady powiatu lubińskiego.

Do lubińskiej hali przyjechali seniorzy nie tylko z Lubina, ale i okolicznych miejscowości, m.in. z Rudnej i Ścinawy.

– Bardzo chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia. Chcemy się troszeczkę rozruszać od rana – mówi z uśmiechem Barbara Gaweł z koła w Rudnej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych.

– Fajny pomysł na rozruszanie się, na wyjście z domu. Cieszymy się, że mogłyśmy tu przyjechać. Na co dzień też lubimy się poruszać, lubimy potańczyć – przyznają panie Teresa i Stenia ze Ścinawy.

– Zawsze lubię śpiewać, tańczyć i się dobrze bawić – dorzuca pani Ewelina z Lubina, która specjalnie na tę okazję ubrała się wiosennie w kwiaty.

– Musimy dbać o kondycję. Trzeba się angażować, gimnastyka to bardzo ważna rzecz, ważne są też dobre wyżywienie, mało alkoholu i papierosków – wylicza uśmiechając się pani Kasia, która na dzisiejsze zajęcia przyszła z mężem Heinrichem.

Fot. BM

Fot. MRT


POWIĄZANE ARTYKUŁY