Szysz daje trzy punkty w Niecieczy

200

W meczu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin zwyciężyli na wyjeździe z rywalem w walce o utrzymanie Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:0. Obie bramki na wagę trzech punktów z rzutów karnych zdobył Patryk Szysz.

„Miedziowi” od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku, co przyniosło efekt już w 3. minucie meczu, kiedy po akcji zapoczątkowanej rzutem rożnym gola zdobył Bartosz Kopacz, jednak sędzia dopatrzył się spalonego Patryka Szysza w jednym z elementów akcji i bramkę anulował. Zagłębie przez większość tej odsłony gry kontrolowało wydarzenia boiskowe i co chwila zagrażało bramce rywali, jednak najgroźniejszą sytuację stworzyli gospodarze, kiedy w 39. minucie uderzał Gergel.

Druga połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe, aż do 64. minuty. Łukasz Łakomy świetnie zagrał do Patryka Szysza, a ten wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany. Zaledwie siedem minut później ponownie arbiter dopatrzył się faulu na skrzydłowym Zagłębia i Patryk Szysz po raz kolejny pewnie umieścił piłkę w siatce z jedenastu metrów.

„Miedziowi” tym zwycięstwem zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania w Ekstraklasie. Warto podkreślić, że podopieczni Piotra Stokowca są niepokonani od czterech spotkań, a w następnej kolejce zagrają u siebie z Wartą Poznań również w piątek o 18:00.

Składy(za 90minut.pl):

Bruk-Bet Termalica: 35. Pawieł Pawluczenko – 27. Bartłomiej Kukułowicz, 6. Nemanja Tekijaški, 77. Artem Putiwcew, 17. Matěj Hybš – 7. Roman Gergel (70, 8. Samuel Štefánik), 22. Michal Hubínek (81, 14. Dawid Kocyła), 28. Maciej Ambrosiewicz (70, 95. Sebastian Bonecki), 18. Piotr Wlazło, 11. Muris Mešanović (70, 10. Adam Radwański) – 88. Tomáš Poznar (70, 9. Kacper Śpiewak).

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić (84, 23. Jakub Wójcicki) – 17. Patryk Szysz (87, 7. Saša Živec), 6. Aleksandar Šćekić, 33. Kōki Hinokio, 99. Łukasz Łakomy (78, 14. Jakub Żubrowski), 29. Cheikhou Dieng (79, 9. Erik Daniel) – 15. Martin Doležal (79, 13. Karol Podliński).