Szybkie 3:0 na inaugurację

173

Udaną ina1ugurację sezonu mają za sobą kadeci Cuprum Lubin. Młodzi siatkarze pod okiem Daniela Dłużniakiewicza nie dali szans swoim rywalom z Oławy. Dzisiejsze spotkanie w hali przy ul. Sybiraków 11 zakończyło się łatwym zwycięstwem lubinian 3:0.

To pierwszy sezon podopiecznych Daniela Dłużniakiewicza w Lidze Kadetów. Do tej pory podopieczni tego szkoleniowca znakomicie radzili sobie w rozgrywkach młodzików i również w pierwszym meczu już jako kadeci poradzili sobie bardzo dobrze.

Zawodnicy Cuprum już w pierwszym secie pokazali swoją siłę i nie zamierzali oddawać pola rywalom. Tę partię lubinianie wygrali do 13, w kolejnej dali ugrać oławianom tylko dwa punkty więcej. Najbardziej okazałe zwycięstwo podopieczni Daniela Dłużniakiewicza odnieśli w trzecim i ostatnim secie. Wynik 25:12 może mówić sam za siebie – Cieszy okazałe zwycięstwo na inaugurację ale nie popadamy w huraoptymizm. Wiem, że przed nami jeszcze wiele pracy. Chcemy w każdym meczu prezentować się jak najlepiej i nie tylko wygrywać, ale również grać prezentować dobrą siatkówkę – mówi szkoleniowiec kadetów Cuprum Lubin.

Lubinianie w inauguracyjnym meczu byli od rywali lepsi w każdym elemencie gry: pod siatką, w przyjęciu czy serwisie – Wygraliśmy pewnie, ale liczyliśmy na jeszcze lepszy występ. Popełniliśmy dziś trochę błędów, które nie powinny się zdarzyć jednak z nadzieją patrzymy w przyszłość – powiedział po meczu Igor Nowak, zawodnik Cuprum Lubin.

Cuprum Lubin – MKS Olavia Oława 3:0 (25:13, 25:15, 25:12)

Cuprum: Kilian, Leja, Karnas, Czerniak, Madej, Kwapiński, Andrzejewski, Nowak, Marzec, Sikora, Maciąg, Niedzwiedzki, Dworniczak, Chmielewski.

Olavia: Zientara, Batór, Wypuszcz, Jazieniecki, Gębarzewski, Jadach.