Już 17 kwietnia w Centrum Kultury Muza wystąpi Sztywny Pal Azji. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety kosztują 40 zł.
W 1986 r. Sztywny Pal Azji z sukcesem wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie. Rok później wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Europa i Azja”, na której znalazły się największe przeboje zespołu, m.in. „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z…”, „Nieprzemakalni”, „Kurort”, „To jest nasza kultura”.
Kilka lat później przyszedł czas na pierwsze zmiany w zespole, pierwsze przetasowania. Zespół grał w różnych składach. 25 lat po pierwszych zmianach personalnych utwór „Wieża radości, wieża samotności” wspiął się na szczyt Polskiego Topu Wszech Czasów radiowej Trójki, a założyciele zespołu: Kisiński, Nowak, Ciaputa i Nazimek postanowili zagrać cykl wyjątkowych koncertów opartych na repertuarze pierwszej płyty i historycznym składzie.