Szkoły dla uczniów

43

Tegoroczni absolwenci gimnazjów wolą od osobistego kontaktu z przedstawicielami szkół średnich, zdobywanie wiedzy o szkołach przez internet. Niezbyt wielu przyszło ich bowiem na targi edukacyjne, które zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji.

– Staramy się docierać do uczniów różnymi sposobami – mówi Róża Mierzwiak, doradca metodyczny z lubińskiego PCE. – Takie targi, gdzie w jednym miejscu przyszli absolwenci gimnazjów mogą zapoznać się z ofertą wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, sprawdzał się do tej pory. Dla szkół to jakaś forma prezentacji poza drzwiami otwartymi. W tym roku zainteresowanie było przeciętne, ale mamy niesprzyjającą pogodę, pada deszcz, do tego wkrótce święta, wielu rozpoczęło już przygotowania  – dodaje.

W komplecie za to stawili się przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu. Każda placówka starała się prześcignąć konkurencję i przygotować jak najoryginalniejszą prezentację. Były filmy promujące szkoły, pokazy murowania – to Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, a także prezentacje umiejętności, jakie daje kształcenie w danej placówce – na przykład Zespół Szkół w Chróstniku przygotował bukiety i stroiki.

– Myślę, że kilka osób udało nam się przekonać do naszej szkoły i architektury krajobrazu – mówi Joanna Czupak, uczennica czwartek klasy na kierunku architektura krajobrazu. – Podchodzili do nas, pytali się, czy sami to zrobiliśmy i czego konkretnie można się u nas nauczyć – dodaje.

 

Niezdecydowani mogli poprosić o pomoc doradców z Poradni Psychologiczni-Pedagogicznej. – Zwykle chodzimy po szkołach, dlatego uczniowie już nas znają. Chętnie podchodzili po radę – mówią Danuta Michalska i Mirosława Hodura z poradni. – Tłumu nie było, ale i tak uważamy, że ta impreza jest potrzebna.

Ci którzy nie skorzystali z dzisiejszych targów, z ofertą szkół ponadgimnazjalnych mogą zapoznać się na stronie www.pce-lubin.pl .
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY