Szkoła Podstawowa nr 10 uczy, jak ważne są relacje

115

W roku szkolnym 2023-2024 klasy siódme przystąpiły do realizacji samodzielnie opracowanych – w ramach lekcji plastyki – interdyscyplinarnych projektów związanych z działalnością na rzecz najmłodszych członków społeczności szkolnej. Uczniowie współpracowali w zespołach, by wspólnymi siłami wspierać pierwszaków w adaptacji i budowaniu relacji.

Klasa sportowa postawiła na ruch i edukację zdrowotną. To dzięki chłopcom z 7d pierwszaki miały okazję przeżyć lekcje WF-u z wykorzystaniem elementów rywalizacji w duchu fair play, powalczyć o medale i rozegrać mecz.

Dzięki uczniom z 7c, świetliki z klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach ekologicznych: przygotowały ekotorby dla rodziców, samodzielnie komponowały zdrowe przekąski, przeszły mały trening uważności.

Dzięki uczniom z klas 7a i 7b, najmłodsi uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz specjalnie dla nich zorganizowanym Dniu Dziecka, w czasie którego starsi uczniowie przygotowali szereg atrakcji: malowanie twarzy i wodne tatuaże, słodką kawiarenkę, kącik plastyczny, tor sprawnościowy oraz stoisko z kolorowymi warkoczykami. Dodatkowo, najmłodsi otrzymali od swoich nauczycieli kieszonkowe, które mogli przeznaczyć na zakup wybranych atrakcji, a co za tym idzie doskonalili umiejętność posługiwania się monetami i banknotami w praktyce.

AUTOR i FOT. SP 10 w Lubinie


POWIĄZANE ARTYKUŁY