REGION. Komendant wojewódzki policji, nadinspektor Zbigniew Maciejewski podjął decyzję o przejściu na emeryturę. To pokłosie spotkania z nowym komendantem głównym, który zaproponował mu identyczne stanowisko, ale w innym garnizonie.
O dymisji szefa dolnośląskich mundurowych mówiło się od początku roku, kiedy ze stanowiskami pożegnali się dwaj inni wrocławianie – odwołany wiceminister MSWiA Adam Rapacki oraz komendant główny Andrzej Matejuk. Panowie byli bliskimi współpracownikami. Wszystkich określano mianem „ludzi Schetyny”.
– Do 6 lutego 2012 roku komendant Maciejewski będzie przygotowywał jednostkę do przekazania jej, jak sam określił, w dobre ręce – poinformował aspirant sztabowy Wojciech Wybraniec z biura prasowego dolnośląskiej policji.
W ubiegłym tygodniu komendant gościł w Lubinie.
►www.lubin.pl/aktualnosci,17867,komendant_raportuje.html