Szermierze rywalizowali w Gliwicach

150

Szermierze KS Olimp Lubin zawitali do Gliwic, aby wziąć udział w „Gwiazdce ze szpadą”.

W kategorii junior młodszy chłopców zwyciężył Igor Kozak, natomiast Jakub Żygadło uplasował się na wysokiej 6. pozycji. Niezawodni byli też chłopcy z kategorii młodzik. Dominik Masłowski zajął trzecie miejsce, a w finałowej ósemce zameldował się także Sava Buhai.

Ze świetnej strony zaprezentowały się także zawodniczki Olimpu. Brązowe medale wywalczyły Hanna Malinowska oraz Maria Świdzińska, odpowiednio w kategorii junior młodszy oraz młodzik. Warto dodać, że obie dziewczynki przegrały swoje półfinały minimalnie, jednym trafieniem.

Równolegle, również w Gliwicach odbył się turniej amatorów, a w nim udział wziął Patryk Sadecki, zajmując ostatecznie ósme miejsce. Warto wspomnieć, że zawodnik Olimpu trenuje szermierkę od kwietnia tego roku.

Pozostałe wyniki lubińskich zawodników: Emilia Szczygieł 9 miejsce, Dorota Niebrzydowska 13 miejsce, Nataniel Matyszczak 22 miejsce, Nela Śliwińska 24 miejsce, Filip Pieróg 32 miejsce.