Szczypiorniści po pierwszym sparingu

269

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrali pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu PGNiG Superligi. Miedziowi spotkali się z Energą MKS Kalisz i przegrali po zaciętym meczu 30:32.

Zespoły w hali SP 14 w Lubinie rozegrały trzy tercje po dwadzieścia minut. W każdej z nich oglądaliśmy ciekawe, szybkie akcja, a po obu stronach brylowała głównie ofensywa. Mecz lepiej rozpoczęli kaliszanie, jednak gospodarze szybko wyrównali i pierwsza tercja zakończyła się remisem po 10. W drugiej lepiej prezentowali się podopieczni Tomasza Kozłowskiego i to oni po czterdziestu minutach prowadzili 20:18. Początek trzeciej odsłony należał do przyjezdnych, którzy rzucili kilka bramek z rzędu, dzięki czemu wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali już do końca, choć w pewnym momencie lubinianie mieli jeszcze okazje na odwrócenie losu sparingu. Tak się jednak nie stało i MKS Energa Kalisz zwyciężyła 32:30.

Na parkiecie zobaczyliśmy wszystkich zawodników Zagłębia, którzy byli w kadrze na to spotkanie. Szkoleniowiec rotował składem i dał szansę każdemu z graczy. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się szczeciński duet Krupa-Krysiak. Pierwszy okazał się murem nie do przejścia dla rywali, a i w ofensywie radził sobie bardzo dobrze, drugi pokazał się z bardzo dobrej strony na skrzydle. Pozostali gracze również zagrali dobre spotkanie i co najważniejsze walczyli o każdą piłkę i każdy centymetr parkietu.

– Tak jak to bywa w pierwszych meczach sparingowych wynik nie był tutaj sprawą najważniejszą. Za nami tydzień ciężkiej pracy, podczas którego tak naprawdę styczność z piłką mieliśmy tylko sporadyczną. Także jak na pierwsze nasze granie, docieranie się, poznawanie się nawzajem, myślę, że to wszystko wyszło całkiem nieźle – podsumował Michał Stankiewicz, obrotowy Zagłębia Lubin.

MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz 30:32 (20:18, 10:10)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek Iskra 1, Stankiewicz 3, Moryń 2, Rafał Krupa 2, Paweł Krupa 4, Krysiak 5, Bekisz 3, Drozdalski 2, Hlushak 3, Pedryc 2, Rutkowski 2, Krukiewicz 1, Kałużny, Saronowski, Kozłowski.