Szczypiorniści na remis z Miedzią

218

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zagrali w Legnicy z pierwszoligową Siódemką Miedź. Sparingowe spotkanie zakończyło się remisem 32:32.

W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do Miedziowych, którzy prowadzili różnicą kilku bramek i na przerwę schodzili przy wyniku 17:14. W drugiej części spotkania gospodarze odrobili straty, mecz się wyrównał i do samego końca ważyły się losy wyniku. W ostatniej minucie spotkania dobrej sytuacji nie wykorzystał Michał Czarnecki z Miedzi, a chwilę później lubinianie nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił legnicki golkiper, Adrian Stachurski. Ogółem w dzisiejszym mecz lubinianie nie rzucili łącznie aż pięciu rzutów karnych.

Niemal połowę bramek dla Zagłębia zdobyło trio Stankiewicz-Gębala-Netz, którzy zgodnie trafiali do bramki Siódemki po pięć razy.

Kolejnym sparingowym rywalem Zagłębia będzie KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek.

Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 32:32 (14:17)

Siódemka Miedź: Mazur, Dekarz, Stachurski – Siwak 3, Wychowaniec 2, Przybylak 3, Paterek 5, Pawłowski 2, Jaśkowski 3, Skrabania 4, Czarnecki 2, Styrcz 3, Bogudziński 2, Nowosielski 3, Kowalik.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Bogacz 3, Drobiecki 1, Gębala 5, Hajnos 3, Kupiec 3, Maricniak 2, Netz 5, Pawlaczyk 2, Pietruszko 2, Stankiewicz 5, Adamski 1.