Szalona zabawa w fontannie

94

Dzieciom największą frajdę sprawiła fontanna ze smokiem Milusiem. Z piskiem wskakiwały do środka, by po chwili, w ubraniu przesiąkniętym wodą, wyskoczyć na zewnątrz. Dziś oficjalnie otwarto skwer Kajko i Kokosza przy ulicy Kruczej. Po raz pierwszy w tamtejszej fontannie popłynęła woda.

– Dlaczego akurat Kajko i Kokosz? Próbujemy przypomnieć część polskiej historii. Ciągle oglądamy zagraniczne komiksy, podczas gdy mamy swoje własne, polskie, jak „Kajko i Kokosz” – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński, przyznając, że sam kiedyś czytał komiks o przygodach słowiańskich wojów autorstwa Janusza Christy.

Na skwerze stanęły kolorowe figury kilku postaci z komiksu. Powstała też ścieżka zdrowia dla najmłodszych. Są nowe ławki, w tym jedna niezwykła – dla zakochanych. Jednak najmłodszym lubinianom do gustu najbardziej przypadła fontanna z figurą smoka Milusia. Smok zieje wodą, ale nie tylko. Woda tryska też z podłoża fontanny.

– To pierwsza taka fontanna w Lubinie, do której można wejść. Ale nie ostatnia – dodaje prezydent Raczyński. – W trakcie realizacji jest park Wrocławski, w którym znajdą się dwie nowe fontanny, obydwie są ciekawe – mówi.

Budowa skweru Kajko i Kokosza to drugi etap rozpoczętej przed półtora rokiem inwestycji. Wtedy zrobiono plac zabaw, teraz skwer został dokończony. Całość kosztowała 1,6 mln zł. Część dało miasto, część MPWiK, a część Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa.

– Bardzo się cieszymy z tego pięknego skweru i tego, że udało się go wybudować tak szybko. Jak widać dzieciom się podoba, ale mamy nadzieję, że będą z niego korzystać też dorośli – mówi Bogumiła Szechnicka, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa.


POWIĄZANE ARTYKUŁY