Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami na terenie zachodniej i południowej części kraju. Temperatura może spaść nawet do minus 6 stopni Celsjusza. Alert dotyczy również powiatu lubińskiego.

– Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie do -6°C – informuje dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.
Ostrzeżenie obowiązuje od dziś, czyli 18 marca, od godz. 21 do jutra do godz. 8 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanego zjawiska szacowane jest na 80 procent.
Pierwszy stopień zagrożenia przymrozkami może oznaczać szkody w uprawach rolnych, sadach i ogrodach. Możliwe są także śliskość na drogach, chodnikach oraz utrudnienia komunikacyjne. Synoptycy zalecają śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.





