Świnie zostaną uśpione

6648

To mięso na pewno nie trafi do sprzedaży – uspokaja Powiatowy Lekarz Weterynarii. To właśnie do inspekcji weterynaryjnej trafiło stado, które zjadło 71-letniego rolnika z Osieka.

Fot. Pixabay

– Wdrożyliśmy już niezbędne postępowanie administracyjne, po jego zakończeniu całe stado zostanie zlikwidowane – informuje Wiesława Bober, powiatowy lekarz weterynarii w Lubinie.

Świnie zostaną uśpione, a później zutylizowane. – Ich mięso na pewno nie trafi do łańcucha żywieniowego – zapewnia weterynarz.

Jak ustaliliśmy, świń było 12. To mangalica, czyli krzyżówka pochodząca z Węgier. Takie zwierzęta przypominają nieco owce.

Śledztwo w sprawie śmierci 71-latka prowadzi lubińska prokuratura. Ciężko będzie jednak ustalić co się wydarzyło na podwórzu mężczyzny. 71-latek mieszkał sam. Wiadomo na pewno, że ostatni raz widziany był 31 grudnia ubiegłego roku. Po kilku dniach, 8 stycznia, zajrzał do niego zaniepokojony sąsiad. Znalazł już tylko szczątki sąsiada, którego zjadły jego własne zwierzęta. Czy wcześniej zasłabł, przewrócił się?