Święto słowa dla „starszaków”

93

To konkurs dla wszystkich, którzy lubią recytować i występować na scenie. Wystarczy namówić swojego nauczyciela i zgłosić się na Turniej Recytatorski „Skrzydlate Słowa 2.0” dla uczniów klas 4-8 dolnośląskich szkół podstawowych.

Konkurs realizowany jest przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu na wzór znanego – odbywającego się od 25 lat – Turnieju „Skrzydlate Słowa” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Szkoły mają czas na zgłoszenie uczestników do 29 listopada. Organizatorzy zapraszają uczniów do stanięcia w recytatorskie szranki podczas międzyszkolnego finału turnieju „Skrzydlate Słowa 2.0”, który odbędzie się w siedzibie szkoły ATUT we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 101 12 grudnia.

Zgłoszenia uczniów szkoły mogą nadsyłać na formularzu, dostępnym wraz z regulaminem konkursu na stronie:

http://www.dspatut.fem.org.pl/project/skrzydlate-slowa-20-2019/

Uczestnicy turnieju przygotowują interpretację dowolnie wybranego wiersza lub prozy. Jury ocenia poprawność recytacji, indywidualną interpretację i ogólny wyraz sceniczny. Uczestnik może przygotować też rekwizyty i/lub przebranie, ale nie jest to wymóg formalny i nie może zdominować recytacji.

Każdy z uczestników majowego finału turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom. Laureaci oprócz dyplomów otrzymają również nagrody rzeczowe.

Informacja prasowa