Świetny występ zawodników Sokoła

58

Świetny występ zawodników MLKS Sokół Lubin podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych w Nowej Soli.

W sobotnie przedpołudnie, w Nowej Soli został rozegrany Festiwal Biegów Przełajowych a w nim m.in. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. To najważniejsze zawody dla kategorii U16 – młodzików w których na terenie całego kraju podzielonego na 8 stref rywalizują młodzi biegacze, a rywalizacja jest brana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w rankingach SSM. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali na dwóch dystansach. Dziewczęta na 1,5 km i 2,5km, a chłopcy na 2 km i 3 km.

Jeden z najlepszych w historii wyników uzyskali młodzi lekkoatleci z Sekcji Biegowej MLKS Sokoł Lubin, podopieczni trenera Marka Dłubały. Na najwyższym miejscu podium w rywalizacji na dłuższym dystansie stanął Igor Gałuszka, Szymon Horodecki był 12ty. Na drugim miejscu rywalizację na 2,5km ukończyła Maria Brechuń a na piątym Barbara Werner. Czwarta w krótszym biegu była Marlena Wójtowicz, na 17 Nadia Dutkiewicz a 20 Julia Samoluk. W rywalizacji młodzików na krótszym dystansie Mateusz Urban zajął 7 miejsce a Kuba Budnik 21. W sumie razem zawodnicy Sokoła zdobyli w ramach współzawodnictwa aż 15 pkt, co pozwoliło zająć w rywalizacji klubów bardzo wysokie 2 miejsce na kilkadziesiąt rywalizujących klubów z województw dolnośląskiego i lubuskiego.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także młodsi zawodnicy trenera Dłubały zdobywając   w Nowej Soli przywieźli 4 medale w kat U10 do U14 oraz Alicja Pieńko, Barbara Werner i Kuba Litwin, którzy zajęli miejsca na podium w ostatnim etapie Biegowego GP Zagłębia Miedziowego.