Świetne starty Kai Ziomek i Andżeliki Wójcik

101

Za nami mistrzostwa Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju sprinterskim, które rozegrane zostały na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. W klasyfikacji zawodów nie doszło do przewrotu – nowymi mistrzami kraju zostali Karolina Bosiek i Piotr Michalski.

Kaja Ziomek (Fot. Mariusz Babicz)

W rywalizacji kobiet mistrzostwo kraju zapewniła sobie Bosiek. W biegu na 500 metrów zajęła trzecie miejsce, ze stratą 0,44 sekundy do zwyciężczyni – Kai Ziomek. Na 1000 metrów była jednak niepokonana. Wynik 1:18,63 dał jej zwycięstwo nie tylko na tym dystansie, ale w całych mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się Andżelika Wójcik, która zarówno na 500, jak i na 1000 metrów zajmowała drugie pozycje. Trzecia zawody zakończyła Kaja Ziomek, która po zwycięstwie na 500 metrów była trzecia na dystansie dwukrotnie dłuższym. Tuż za podium – zarówno w dwóch niedzielnych startach, jak i w klasyfikacji łącznej – zawody kończyła Karolina Gąsecka.

Rywalizację na mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim zwieńczyła rywalizacja drużyn. W rywalizacji kobiet triumfował zespół KS Pilica Tomaszów Mazowiecki w składzie: Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka. U mężczyzn najlepsi byli łyżwiarze GKS Stoczniowiec Gdańsk –Marcin Bachanek, Szymon Pałka i Adrian Wielgat.

Źródło: pzls.pl