Świąteczny prezent od KGHM MKS Zagłębia

1999

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin sprawiły świąteczny prezent swoim kibicom. W Wielki Piątek aktualne Mistrzynie Polski i liderki ORLEN Superligi Kobiet wygrały zdecydowanie z Młynami Stoisław Koszalin 32:23 (18:11) i jeszcze bardziej umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Nie minęło pięć minut, a już o czas poprosił trener przyjezdnych Krzysztof Przybylski. Miedziowe po fenomenalnym otwarciu wygrywały już 4:0. Pierwszą bramkę dla koszalinianek zdobyła Adrianna Nowicka, ale to wciąż KGHM MKS Zagłębie dyktowało warunki gry, będąc stroną zdecydowanie lepszą. W bramce znakomicie spisywała się Barbara Zima, a w ofensywie prym wiódł duet skrzydłowych Michalak-Górna. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 9:3, ale Miedziowe nie zamierzały zwalniać tempa. Dziesięć minut później było już 13:6 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, a do przerwy lubinianki wygrywały wyraźnie 18:11.

Niespełna cztery minuty zmianie stron przewaga KGHM MKS Zagłębia wynosiła już dziesięć bramek, a bramkę na 21:11 zdobyła Daria Przywara. Lubinianki cały czas prowadziły grę, będą drużyną zdecydowanie lepszą. Tym razem Miedziowe nie pozwoliły rywalkom złudzeń, jak miało to miejsce w ostatnim pojedynku obu drużyn w hali RCS. Przewaga liderek ORLEN Superligi przekroczyła jeszcze dziesięć trafień, w końcówce sztab szkoleniowy aktualnych mistrzyń Polski rotował składem, ale bezsprzeczna wygrana KGHM MKS Zagłębia Lubin stała się faktem.

Przed i w trakcie meczu odbyła się rejestracja dawców szpiku dla Moniki, 31-letniej strażaczki ochotniczki z Trzebnic i innych potrzebujących. W trakcie spotkania po raz kolejny zbierane były datki na podopiecznych Fundacji Cancer Fighters. W przerwie złote medale za mistrzostwo Dolnego Śląska młodziczkom SMS Zagłębie Lubin wręczył Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Później na parkiecie swoje umiejętności zaprezentowali także najmłodsi adepci Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin.

MVP meczu: Daria Przywara (KGHM MKS Zagłębie Lubin)

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 32:23 (18:11)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska 1, Grzyb, Przywara 6, Górna 7, Zych, Drabik 2, Szarkova 3, Milczarczyk 1, Michalak 5, Bujnochowa 2, Kochaniak-Sala, Matieli 3, Jureńczyk 2, Milojević.

Młyny Stoisław: Ivanytsia, Filończuk – Bayrak, Jura, Urbaniak, Mączka 4, Zaleśny, Harić 1, Choromańska 1, Koper 2, Szynkaruk 1, Rycharska 4, Żmijewska, Kubisova, Nowicka 1, Szajek, Yvanitsia.