Sukcesy lubińskich łyżwiarzy podczas Pucharu Świata

520

Drugi dzień Pucharu Świata w Salt Lake City to wspaniałe rezultaty dla reprezentacji Polski, w tym lubinian. Andżelika Wójcik stanęła na najwyższym stopniu podium biegu na 500m, natomiast zawodnik MKS Cuprum Lubin Wojciech Gutowski ustanowił nowy rekord Polski juniorów. Natalia Czerwonka miała świetny start w drużynowej rywalizacji, a Kaja Ziomek była na swoim ulubionym dystansie 12.

Andżelika Wójcik (Fot. archiwalne zdjęcie zawodniczki)

Wielkim sukcesem był start Andżeliki Wójcik, która drugiego dnia Pucharu Świata, jako jedyna reprezentantka biało-czerwonych stanęła na najwyższym stopniu podium. – W zasadzie czułam się bardzo normalnie i z takim samym nastawieniem jak w pierwszym dniu. Moim zadaniem było przejechać jak najlepiej drugi mały wiraż, więc na tym się skupiałam. W zasadzie jazda techniczka daje dobry czas, nic poza tym – podkreśla Andżelika Wójcik w wywiadzie dla telewizji Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Należy podkreślić, iż inny lubinianin, zawodnik MKS Cuprum Lubin – Wojciech Gutowski startował w drugiej edycji Pucharu Świata Juniorów w Inzell i potwierdził swoją wysoką formę ustanawiając nowy rekord Polski Juniorów na dystansie 3km. Z wynikiem 3:52,05 zajął w klasyfikacji ogólnej dystansu 10 miejsce.

26. Zbigniew Bródka (POL) 1:46.332

Reprezentacja Polski na torze długim bierze udział w zawodach Pucharu Świata dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.