Sukces Shuseikan Poland na Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim

179

Niedawno pisaliśmy o sukcesie lubinianina Bartosza Gabrysia reprezentującego miejscowy klub karate goju ryu. Zdobył on brązowy medal mistrzostw Polski. Znamy także wyniki innego wojownika z regionu, który razem z lubińskim klubem występuje pod szyldem Shuseikan Poland i osiągnął sukces.

W Atlas Arenie w Łodzi pod auspicjami Polskiej Unii Karate odbyły się pierwsze historyczne Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim/ Światowej Federacji Karate w kategoriach: Junior Młodszy, Junior, Młodzieżowiec U-21 oraz Senior. W Mistrzostwach wzięło udział 386 zawodników z 55 polskich klubów karate, w 496 osobo konkurencjach kata i kumite. Karate Goju Ryu Shuseikan Poland reprezentowało dwóch zawodników.

Dawid Grzybalski, który wywalczył srebrny medal zostając wicemistrzem Polski w konkurencji kumite indywidualnym Juniorów 16-17 lat +75 kg. Dawid na co dzień trenuje w Ścinawskim Klubie Karate Goju Ryu, gdzie zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej, a trenerem Dawida jest Przemysław Trubicki.

Bartosz Gabryś zdobył brązowy medal w kumite indywidualnym mężczyzn U-21 (18-21 lat), trenując w klubie Karate Goju Ryu w Lubinie pod okiem Zbigniewa Dziubka.

W klasyfikacji generalnej Shuseikan zajął 29 miejsce.