Studniówka mistrzów sportu

4794

Lubińska szkoła mistrzostwa sportowego liczy 205 uczniów w 10 oddziałach. W piątek 55 z nich brało udział w szkolnej studniówce. Był polonez, tort, życzenia i zabawa do utraty sił.

– W tym roku wypuszczamy pierwszy rocznik naszych absolwentów. Mamy w naszych szeregach lekkoatletów, łyżwiarzy, piłkarzy nożnych oraz piłkarki i piłkarzy ręcznych. Oni już dziś uczestniczą w kadrach narodowych w swoich kategoriach wiekowych. Staraliśmy się, żeby wszyscy przystąpili do matury i ją zdali, a potem będą mieli możliwość rozpoczęcia dorosłego życia – mówi Dariusz Bobrek, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lubinie.

Dariusz Bobrek, dyrektor SMS

– Po trzech latach działalności mamy pierwszy rocznik absolwentów. To wspaniali młodzi ludzie, a sport jest dla nich priorytetem. Mamy nadzieję, że młodzież będzie się cudownie bawiła i zapomni o tym, że za parę miesięcy czeka ich egzamin dojrzałości. Nauczyciele już dawno rozpoczęli przygotowania do matury, a z uczniami bywa różnie, choć myślę, że staną na wysokości zadania. Dodam jeszcze, że jestem wychowawczynią klasy piłki nożnej i mam wspaniałych 11 chłopców, których bardzo kocham, mimo że na lekcjach bywa różnie, bo jestem wymagająca – mówi z uśmiechem Monika Klemaszewska, zastępca dyrektora szkoły.

Uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, swoim nauczycielom i trenerom.

– W szkole jest niewiele dziewcząt, ale atmosfera jest bardzo rodzinna i wszystkie jesteśmy zżyte ze sobą. Wszyscy jesteśmy sportowcami. Ja uprawiam piłkę ręczną, jestem bramkarką, więc przyszłość wiążę ze sportem, ale również chciała bym się zająć dietetyką – dodaje Kasia Drzemicka, tegoroczna maturzystka.

Uczniowie SMS zorganizowali swoją zabawę na sto dni przed maturą w hotelu Europa. Tegoroczni maturzyści na początek zatańczyli poloneza na kilkadziesiąt par.


POWIĄZANE ARTYKUŁY