Strefa prowadzi nabór i czeka na zawody

264

Wojownicy Strefy MMA Lubin nie mają przerwy. Treningi odbywają się regularnie, a obecnie prowadzony jest także nabór do nowych grup wiekowych. Sportowcy trenujący przy ul. Bolesławieckiej odbywają także seminaria szkoleniowe i przygotowują się do najbliższych startów.

Wojownicy pracują wytrwale każdego dnia i myślą już o najbliższych zawodach w formule MMA. Obecnie, grupa jest po seminarium szkoleniowym z Maksymilianem Wiśniewskim, którego kibice sztuk walki mogą pamiętać choćby z Mistrzostw Europy BJJ w 2015 roku czy brazylijskiego turnieju w Rio de Janeiro – Copa Podio.

– Styczeń chcemy przepracować bardzo ciężko, bo już w lutym zaczynamy pierwsze starty. Mamy za sobą jedne seminarium, a przed nami kolejne. Na początku lutego z Kamilem Wilkiem. Cały czas kogoś zapraszamy i czerpiemy coraz więcej doświadczenia – mówi Stanisław Tuszyński, Strefa MMA Lubin.

Przed lubiniankami i lubinianami ze Strefy mistrzostwa Polski w BJJ i obóz przygotowawczy, a także Amatorska Liga MMA i gale zawodowe.

Trwa nabór do drużyny. – Poszerzyliśmy nieco grafik. Praktycznie w każdym wieku można pojawić się na naszych zajęciach. Są już grupy dla dzieci w wieku od pięciu do dziewięciu lat. Później kategoria juniora, od dziesięciu do piętnastu lat, a dla starszej młodzieży kategoria senior plus szesnaście lat. W tym roku otworzyliśmy także kategorię plus trzydzieści lat. Przygotowujemy wszystkie grupy na treningach i jeśli sami zawodnicy podejmą decyzję, że chcą wziąć udział w zawodach to dajemy taką możliwość. Jeśli chcą tylko potrenować i bawić się to dajemy także taką możliwość. Nikogo, do niczego nie zmuszamy – puentuje Stanisław Tuszyński.