Start wygrał u siebie

74

Meczem na ciężkim terenie w Elblągu rozpoczęły rundę finałową piłkarki ręczne Metarco Zagłębia Lubin. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu miedziowe musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 21:23 (8:10).

Pierwsza część meczu zdecydowanie lepiej wyszła elblążankom. Po dwudziestu minutach Metraco Zagłębie miało na swoim koncie tylko trzy bramki, Kram Start siedem. W tym momencie o czas poprosiła Bożena Karkut i gra miedziowych zaczęła się układać. W końcówce pierwszej połowy lubinianki zniwelowały straty do jednej bramki, ale ostatnie słowo w tej części spotkania należało do miejscowych.

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron przewaga elblążanek znów wzrosła do czterech trafień – 15:11 i po raz kolejny podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej musiały odrabiać straty. Lubinianki nie dały się rozpędzić swoim rywalkom, dziesięć minut później przegrywały już tylko jedną bramką – 19:18. Później miedziowe miały swoje szanse, aby doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie, jednak w decydujących momentach brakowało trochę szczęścia i dokładności. Dwie minuty przed końcową syreną było 22:21 dla Startu i choć obie drużyny miały jeszcze okazje na zdobycie bramek, tę ostatnią Ewa Andrzejewska, pieczętując wygraną swojego zespołu.

KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 23:21 (10:8)

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Andrzejewska, Szopińska

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna 3, Grzyb 7, Buklarewicz 2, Piechnik 2, Jochymek 1, Belmas 1, Malta 3, Milojević 2.