Start rozbity

12

W meczu 14. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych Zagłębie Lubin pewnie pokonało Start Elbląg 34:23 (14:11).

Lubinianki rozpoczęły od prowadzenia 2:0 po bramkach Anety Piekarz i Joanny Obrusiewicz. Przewaga Zagłębia utrzymywała się do 14. minuty, chwilę później na tablicy wyników był remis 5:5. W 16. minucie spotkania było po 6, ale kolejne fragmenty gry należały do podopiecznych Bożeny Karkut. W 25. minucie lubinianki osiągnęły najwyższą przewagę w tej części spotkania i prowadziły 11:7. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Zagłębie różnicą trzech bramek – 14:11.

W drugiej połowie przewaga podopiecznych Bożeny Karkut nie podlegała dyskusji. Z minuty na minutę przewaga Zagłębia była coraz większa. Co prawda zaraz po zmianie stron elbląscy kibice mogli jeszcze mieć nadzieję na korzystny wynik, bowiem Zagłębie prowadziło tylko 16:14. Nadzieje zostały jednak szybko rozwiane. Z minuty na minutę lubinianki powiększały swoją przewagę i w końcówce spotkania prowadziły już różnicą dziewięciu bramek 31:22. W ostatnich fragmentach spotkania elblążanki zmniejszyły nieco straty, jednak pewna wygrana Zagłębia stała się faktem.

EKS Start Elbląg – Zagłębie Lubin 27:34 (11:14)

Start: Miecznikowska, Agnieszka Kordunowska – Dolegało 4, Szymańska 3, Grudka 4, Anita Kordunowska 1, Pełka-Fedak 4, Sądej 4, Cekała, Stradomska 7, Knoroz.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Piekarz 3, Ciepłowska 1, Orzeszka 1, Kordić 8, Pielesz 8, Byzdra 8, Semeniuk 1, Obrusiewicz 2, Jacek 2.