Srebro Andżeliki Wójcik w sprincie drużynowym

174

Za nami cztery dni emocjonujących Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. W tym czasie lubinianki Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik kilkukrotnie stawały na podium. W ostatnim dniu tej wyjątkowej imprezy na dystansie sprinterskim, Andżelika Wójcik wywalczyła srebrny medal.

Pierwszego dnia kibice z Lubina mogli cieszyć się ze zdobyczy medalowych swoich zawodniczek. Kaja Ziomek na dystansie 500 m wywalczyła srebrny medal, a zaraz za nią na podium stanęła Andżelika Wójcik zakładając na szyję brązowy medal. Tego dnia Natalia Czerwonka również zdobyła brązowy medal, ale na dystansie 3000 m.

Drugiego dnia mistrzostw, na dystansie 1000 m, Natalia Czerwonka reprezentująca KS ARENA Tomaszów Maz. zdobyła srebrny medal, a Andżelika Wójcik broniąca barw AZS AWF Katowice zdobyła brąz na tym dystansie. Natalia Czerwonka tego dnia zdobyła także brąz w biegu ze startu wspólnego.

Trzeci dzień przyniósł dla jednej z lubinianek złoty medal! Okazała się nią Natalia Czerwonka, która w biegu na dystansie 1500 m wywalczyła pierwsze miejsce. Czwartego dnia rywalizacji, Andżelika Wójcik wraz z Igą Wojtasik i Olgą Kaczmarek w sprincie drużynowym zdobył srebrny medal.