Srebrny medal lubińskiego szachisty

144

Na rozgrywanym XXXVIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym Rybnik 2021 w grupie do lat 9, sukces odniósł lubinianin Maksymilian Janeczek, który reprezentuje Klub Szachowy „Miedź” Legnica.

Maks, trzeci od lewej

Rybnicki turniej to prestiżowa impreza o długich tradycjach. Mimo, że rozgrywki toczono z zachowaniem restrykcyjnych zasad reżimu sanitarnego, na starcie stanęło ponad 140 młodych szachistów w trzech kategoriach wiekowych. W grupie chłopców do 9 lat Maks Janeczek z klasy Ic lubińskiej SP10 zajął drugie miejsce.

Niespełna 8-letni lubinianin po raz kolejny potwierdził przynależność do krajowej czołówki dziecięcych szachów. Na 7 partii cztery razy wygrał, osiągnął 2 remisy, a raz został pokonany. Lepszy okazał się jedynie pochodzący z Indii Harjith Rajbharath. Warto przypomnieć, że Maksymilian Janeczek to historyczny pierwszy medalista mistrzostw Polski dla Lubina w szachach. Brązowy krążek na tej wyjątkowej imprezie zdobył w październiku 2020 roku w Poroninie.