Sprinterzy z Lubina zdominowali Gimnazjadę

58

We Wrocławiu odbył się Wojewódzki Finał Gimnazjady Lekkoatletycznej. W imprezie tej doskonale spisali się sprinterzy, podopieczni trenera Mariusza Knulla.

Patryk Piejko zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów ustanawiając wynikiem 10,9 rekord życiowy. Emilia Wawrowska i Nikola Tarnowska stanęły odpowiednio na II i III miejscu podium w biegu na 100 metrów ustanawiając również rekordy życiowe czasem 12,5. Sztafeta dziewcząt 4 x 100 metrów w składzie: Nikola Tarnowska, Emilia Wawrowska, Magda Kubów, Martyna Biegun zdobyła srebrny medal z czasem 53,0. Sztafeta chłopców 4 x 100 metrów w składzie: Patryk Piejko, Miguel Walaszkiewicz, Szymon Data, Piotr Ziemba również zdobyła srebrny medal z czasem 45,2. Miguel Walaszkiewicz zajął III miejsce w skoku w dal z wynikiem 577.

Wszyscy wymienieni to uczniowie klas lekkoatletycznych  Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie, zawodnicy „Sokoła” Lubin.