Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece

129

Do Biblioteki Multimedialnej „Czytnik” zawitał podróżnik, fotograf oraz specjalista od kontynentu afrykańskiego Robert Gondek, który podzielił się z młodzieżą swoją pasją, jaką są niesamowite wyprawy do Afryki i zdobywanie jej najwyższych szczytów górskich.

Podróżnik gościł na największych festiwalach podróżniczych: Kolosy w Gdyni, Włóczykij w Gryfinie, Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra w Warszawie, Na Szage w Poznaniu, Explorers Festival w Łodzi, czy Travenalia w Krakowie. W marcu 2017 roku za realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” otrzymał wyróżnienie w kategorii wyczyn roku na największym festiwalu podróżniczym w Polsce (Kolosy).

Jest autorem książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”.

Jak podkreślają pracownicy biblioteki, opowieści pana Roberta w połączeniu z prezentacją autorskich zdjęć i filmów z podróży do Kenii, Ugandy, Tanzanii i Rwandy były bardzo interesujące i inspirujące.

Źródło: MBP Lubin


POWIĄZANE ARTYKUŁY